Novi poraz crnogorskih rukometašica

Pozicija: 1
Izvor vijesti: Adria Media
Podnaslov: Pripreme za SP
Tizer: Švedska je bila bolja od crnogorskih rukometašica i u drugom kontrolnom meču u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo. Lavice su poražene večeras u Skvedeu 31:26 (14:11).
Prva polovina vijesti:

U prvom duelu bilo je 38:24.

Crnogorske rukometašice povele su u 13. minutu 8:7, nakon čega je Švedska sa četiri vezana pogotka u 20. minutu napravila preokret za vođstvo od 11:8, koje je na poluvremenu iznosilo 14:11.

Domaćin je u 36. minutu došao do vođstva od pet golova (17:12), koje je zadržaodo kraja.

Kapitenka Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa sedam, Itana Grbić je postigla pet, a po tri Matea Pletikosić, Ema Ramusović i Sanja Premović.

Tatjana Brnović i Ivona Pavićević su po dva puta zatresle protivničku mrežu, a u strijelce se upisala i Đurđina Malović.

Anastasija Babović je imala deset, a Ljubica Nenezić jednu odbranu, dok u igru nije ulazila Marina Rajčić.

Crnogorskoj selekcji dueli sa Švedskom bili su generalna proba za Svjetsko prvenstvo, koje će od 1. do 19. decembra biti odigrano u Španiji.

Lavice u premilinarnoj fazi igraće u grupi sa Francuskom, Angolom i Slovenijom.

Crna Gora će učešće na Svjetskom prvenstvu početi 3. decembra duelom protiv Slovenije, dva dana kasnije rival je Angola, a 7. decembra selekcija Francuske.