Odgovarajući na pitanja Marka Miljkovića, Bojan Hrvatin otkrio je da se drugooptuženi dopisivao sa Stefanom (Mandićem) Đukićem, kao i da su drugi pripadnici grupe to radili nakon što im je to Miljković rekao.
„Uspjeli su porukama da ne posumnja nešto prema tebi. Rekao si da je pisao na aparat Mileta Kapetana i da ne može da nađe tebe“, rekao je Hrvatin Miljkoviću.
Mile Kapetan je otet i držan u jednoj kući, a potom i ubijen, a za šta se optužnicom u Crnoj Gori terete pripadnici Belivukovog i Miljkovićevog kao i „kavačkog “ klana.
Pucao na Zvicera
Stefan Đukić je jedan od četvorice muškaraca koji su uhapšeni u Ukrajini, nakon pokušaja ubistva jednog od vođa „kavčana“ Radoja Zvicera.
Zvicer je teško ranjen 26. maja 2020. godine ispred zgrade u Kijevu, u kojoj je živeo sa porodicom. Na njega su napadači ispalili pet metaka, a život mu je spasila supruga, jer je izvukla pištolj i zapucala na napadače i tako ih natjerala da pobjegnu.
Napadači su pobjegli automobilom „smart“, a potom ga stotinak metara dalje zapalili i sačekali saučesnike. Međutim, nadzorne kamere su zabilježile da su tu imali „peh“, odnosno da su prilikom paljenja vozila zapalili i sebe.
Iz ukrajinske policije je saopšteno da njihovo kretanje utvrđeno uvidom u nadzorne kamere i da su četvorica osumnjičenih uhapšena sjutradan u Odesi. Vjeruje se da su htjeli da iz Ukrajine pobjegnu u Moldaviju, prelaskom granice van carinske kontrole.
Za pokušaj ubistva Zvicera osim Đukića su osumnjičeni i uhapšeni Podgoričanin Emil Tuzović i Nišlije Petar Jovanović i Milan Branković.
Crnogorski mediji pisali su da su Đukić i Tuzović u policijskim evidencijama označeni kao pripadnici barskog klana na čijem se čelu nalazio pokojni Alan Kožar koji je ubijen u leto 2020. u Grčkoj. Barski klan je blizak škaljarskom klanu.
Pokušao da podmiti funkcionere i da pobjegne iz zatvora
Prema navodima iz spisa crnogorskog specijalnog tužilaštva, namjeravao je da preko nekih funkcionera, pomoću para, izvrši uticaj na određene funkcionere kako bi došlo do smjene tadašnjih tužioca Milivoja Katnića i Saše Čađenovića, a utvrđeno je a je iz ukrajinskog zatvora sa osobama bliskim “škaljarcima” komunicirao preko aplikacije „Skaj“.
Takođe, Đukić je, kako se navodi u dokumentu, tokom decembra 2020. godine u dogovoru sa Emilom Tuzovićem dogovarao bjekstvo iz zatvora u Ukrajini.
Prije oko godinu dana objavljena je vijest da su osumnjičeni za pokušaj ubistva Zvicera amnestirani, u zamjenu da ratuju u Ukrajini.
Inače, tamošnja istraga je utvrdila da su napadači imali pomoć dvojice ukrajinskih policajaca, koji su im pomogli da ilegalno uđu u državu, a posle napada da pobjegnu. Osumnjičeni policajci su, prema pisanju ukrajinskih medija, pomagali atentatorima na zahtjev Jevgena Dejdeja (34), pomoćnika šefa kijevske policije i bivšeg narodnog poslanika, koji se takođe našao pod istragom, a koji je navodno 10. marta prošle godine poginuo u ratu.
Đukić je jedan od optuženih za teško ubistvo Baranina Jovana Klisića, ranjavanje Velizara Gradaševića 1. novembra 2019., zbog čega je za njim bila raspisana crvena potjernica.
Jedan od svjedoka okrivljenih u ovom postupku, Srđan Lalić ispričao je pred sudom da se Ljepoja odao Miljkoviću nakon što mu je poslao fotografiju lične karte, dok su dogovarali kupovinu blindiranog automobila.
Ispričao je da su Ljepoju dovezli u klanicu u Ritopeku, gdje su ga tukli i da je ubrzo dao šifru od „skaja“ i priznao svoje učešće u atentatu na Radoja Zvicera u Ukrajini i, kako je rekao Lalić, opravdao to finansijskim pobudama jer se pljačke teško više mogu izvoditi.
Lalić je dodao da je za to ubistvo, kao nagradu nekoliko pripadnika ovog klana od Zvicera dobilo po kilogram kokaina.
Adria TV® 2022. All rights reserved. Made By
Adria Management Services
Mnogo iznoste netacnih cinjenica