NASTALJNENO SUĐENJE
Snimak ubistva pušten u sudnici: Pokojna Šejla Bakija više puta ponovila da ne želi ništa sa Đokajem
Snimak ubistva pušten u sudnici: Pokojna Šejla Bakija više puta ponovila da ne želi ništa sa Đokajem

Na kraju jednog od dva video snimka sa telefona Šabana Bakije, koji je trajao skoro pola sata, čuje se kako govori majci da ne gura Ilira i poziva ćerku da uđe u kuću nakon čega se čuje repetiranje pištolja i pucnji.
„Ne želim ništa sa njim i ne znam kako on to ne razumije. Hoćeš li me ostaviti ma miru, najteže je meni“, poslednje su riječi koje je izgovorila devetnaestogodišnja Šejla nakon čega je njen dotadašnji partner u nju ispalio smrtonosne hitce.
„Sud je neposrednim uvidom u audio-video konstatovao da je snimak sa telefona svjedoka oštećenog Šabana Bakije. Da mu se telefon nalazio u krilu. Da se povremeno na snimku mogu vidjeti sada pokojna Šejla i optuženi Ilir Đokaj, koji na ovom snimku nije imao povrede na licu. Sud konstatuje da se pri kraju snimka, nakon što svjedok oštećeni Šaban Bakija izgovara „pušti majko ne guraj ga, nego pušti ga na mir i ajmo polako. Aj Šeki ti put gore“, čuje se reperiranje pištolja, pa se čuju hici. Nakon čega sud konstatuje da pokojna Šejla pada na pod od terase. Nakon toga se na snimku vidi svjedok oštećeni Šaban Bakija koji ima povredu i vidi se krv u predjelu ramena“, naveo je u zapisnik sudija Radovanović.
Tužiteljka Ana Radović je nakon odgledanog snimka kazala da on govori više od hiljadu riječi.
Advokatica Tijana Živković koja zastupa porodicu Bakija je navela da ovaj snimak u potpunosti opovrgava odbranu optuženog Ilira Đokaja.
Branilac Đokaja, advokat Srđan Lješković ukazao je sudu da je njegov branjenik prije nemilog događaja 30 minuta spuštene glave uz ćutanje slušao uvrede n aračun njegove porodice i njihove vjere. On smatra da je to jedan bitan faktor koji je doveo do tragedije.
I optuženi Đokaj je želio da kaže povodom pregledanog snimka ali odmah pošto je ustao sa klupe njemu je pozlilo. Ubrzo je izveden iz sudnice i sproveden u Urgentni centar odakle je vraćen posle kraćeg vremena.
Danas su pred sudom pregledana dva video snimka.
Jedan snimak traje tridesetak sekundi a drugi pola sata. Na njima se od početka do kraja prikazuje razgovor optuženog Ilira Đokaja sa Šabanom Bakijom i njegovom ćerkom Šejlom.
Djelovi razgovora koji je danas audio-video prikazan u sudnici, a koji je prethodio tragičnom događaju:
Otac pokojne Šejle Bakije: “ ivota mi, niko joj ni jednom nije zabranio iz kuće da izađe. Ona je zbog tebe htjela da napusti državu. Dao sam stan i rekao eto vam, neću da čujem za svađu“… „stvarno smo na kraju živaca zbog ovoga što radi“.
Zatim pokojna Šejla Bakija izgovara: „On to ‘oće, on to ‘oće“.
U jednom trenu Šaban Bakija izgovara Đokaju: “ Ti si me sam zvao i rekao evo ti je, nismo više zajedno“.
Zatim, u daljem toku razgovora, pokojna Šejla izgovara: „Ja da ‘oću ja bih bila sa njim, ja ne znam šta on ne shvata“.
U jednom trenu Đokaju otac pokojne Šejle govori: „Ovo je za plašenje, ja mislim da ti nisi dobro, jer ovo normalan čovjek ne radi“.
Šejla Bakija u daljem toku razgovora govori za Ilira Đokaja: “ Neće staviti tačku, on će se opet vrćeti“.
Zatim njen otac govori Đokaju: „Što nam upadaš u kuću, što prijetiš njoj, to su prijetnje da ona neće biti s drugim osim sa tobom, da nikog ne smije da ima, to si pisao…to su prijetnje“.
Zatim je advokat Lješković ukazao sudu da zbog poštovanja boli porodice nije pitao ko je izgovorio Đokaju sledeće riječi: „Sva Malesija se smije s tobom šta radiš; Nama sjutra da kažu da smo je opet ludome dali; Sa ludim ljudima se ne živi; da li da ubijem ovu budalu; ajde postani Turčin, možeš li ti učiniti da postaneš Turčin“.