u zatvoru proveo 6.000 danaa
Umro najhapšeniji čovjek na svijetu: Iza rešetaka bio više od 1.300 puta
Umro najhapšeniji čovjek na svijetu: Iza rešetaka bio više od 1.300 puta
Henri koji je postao globalno poznat kao najhapšeniji čovjek na svijetu, sahranjen je na groblju Oventon u četvrtak popodne, u prisustvu radnika doma u kojem je preminuo. Erl nije imao porodicu sa kojom bi se moglo kontaktirati da prisustvuje ceremoniji, izvijestio je VLEKS.
– Bio je karakter, imao je divan smisao za humor – rekla je Džini Remzi, osnivačica Katoličkog akcionog centra u Leksingtonu, koja ga je poznavala decenijama.
Omiljena skitnica je uhapšena otprilike 1.300 puta, uglavnom zbog alkoholisanja na javnom mjestu, sudeći prema dokumentaciji koja se vodi od 1992. godine u digitalnoj formi.
Erl je za Herald-Leader rekao da je počeo da pije nakon što mu je maćeha umrla kada je imao 18 godina. Nije imao pravi posao otkako je 1969. bio zaposlen u motelu kao vozač autobusa. Taj posao je izgubio jer je došao pijan da radi.
Njegovo prvo hapšenje dogodilo se u julu 1970. zbog nošenja skrivenog oružja kada je imao 20 godina. Od tada je u zatvoru proveo više od 6.000 dana.
Nije mogao da gostuje na televiziji jer je bio u zatvoru
Njegova nevjerovatna sklonost kršenju zakona dovela ga je do emisije Džimi Kimel Lajv 2004. godine, kojoj nije mogao lično da prisustvuje jer je u to vrijeme bio zatvoren.
Earlovo 1.000. hapšenje uslijedilo je 2008. kada je pronađen onesviješćen od alkohola. Nakon toga, ušao je u četvoromjesečni program rehabilitacije, da bi ponovo bio uhapšen poslije četiri mjeseca trezvenosti.
Njegovo posljednje hapšenje bilo je 2017. godine i to zbog alkoholisanja u javnosti.
Remzi je rekao da je Erl bio harizmatična i često teška osoba tokom boravka u stambenom programu Katoličkog akcionog centra, ali je u srcu bio slobodan duh. Nekadašnji beskućnik bio je dobro poznat u zajednici Lekingtona, gdje bi se motao po barovima na Univerzitetu Kentaki i dobijao piće od studenata.