nikada nije bio član partije
Carević: Da sam u dobrom odnosu sa državom, dobio bih papire za četiri i po mjeseca
Carević: Da sam u dobrom odnosu sa državom, dobio bih papire za četiri i po mjeseca

Ovo je Carevićeva reakcija na tvrdnje državne sekretarke za imovinu Milene Živanović i Dejana Milovca iz MANS-a da je uzurpirao državno zemljište dok je bio na funkciji prvog čovjeka Budve.
Živanović je ustvrdila da je Carević jedan u hiljadu ilegalnih graditelja u Crnoj Gori, a Milovac podsjetio da je i nekadašnji predsjednik opštine Budve i sam nekoliko puta izjavio da je nelegalno gradio.
Carević je istakao da on nije divlji graditelj, na šta je Komennić pokazao njegovu izjavu kod notara u kojoj to priznaje.
Milovac je na Carevićevo pitanje zašto je država uknjižila objekte, odgovorio „jer se država raspada“, na šta je nekadašnji prvi čovjek Budve rekao da „to nije njegov problem“.
Carević je negirao i tvrdnje da je napravio restoran na državnoj imovini, a da u odobrenju za rad piše da se on nalazi na parceli koja je u vlasništvu njegove porodice, dok na državnim parcelama ima samo štale i dodao da on plaća porez na tu imovinu.
Nekadašnji predsjednik opštine Budva je poručio da je obraćanje počeo od najnižih instanci – mjesne zajednice.
„2015. godine sam se obratio ministru poljoprivrede Petru Ivanoviću i čak sam tražio da ljudi izađu na teren i pokažem im šta ja želim da radim, a da mi kažu mogu li“, saopštio je Carević i pokazao dokumentaciju, te dodao da mu se iz tog resora zahvaljuju i traže da dopuni dokumentaciju.
Komnenić je istakao da se Carević pravi da je u nemilosti države.
Voditelj je prikazao fotografiju nekadašnjeg ministra poljoprivrede Aleksandra Stijovića koji je bio gost na Carevićevoj farmi koza.
„U istom trenutku Firma Čelebić – odvija se isti takav projekat iza Bigove. Dobila je papire za četiri mjeseca. kako Vi to objašnjavate?“, pitao je Carević i dodao da to on objašnjava da je to zbog političke pripadnosti, a da on nikad nije bio član partije.
Na konstataciju Komnenića da je bio nosilac liste Demokratskog fronta (DF) na lokalnim izborima u Budvi, on je kazao da jeste, ali da nije bio član.
Carević je istakao da je on snimio geodetski snimak, da je dobio saglasnost Ministarstva poljoprivrede, a da je on bio u dobrim odnosima sa državom, dobio bi papire za četiri i po mjeseca.
Komnenić je konstatovao da on šalje poruku svakom Crnogorcu da se uzurpira zemlja, kao i da on prihoduje od tog zemljišta jer ima na njemu privatni biznis.
Na pitanje gdje su građevinske inspekcije, Živanvović je rekla da je to na državi i nadležnim tijelima da utvrde.
„Bez obzira što je neko u proceduri, Vlada je kolektivni organ koji odlučuje o ustupanju državnog zemljišta“, istakla je.
Komnenić je istakao da je Carevićev proces zastario, ali nije proces protiv njegovog sina.
Milovac je dodao da se radi o 620.000 kvadrata.
„To je kao da je neko ukrao auto, Vi ga tužite, a on tim autom dolazi na suđenje“, istakao je i dodao da je tu probijena infrastruktura, zasađene masline, te da je Carević registrovan kao maslinar 2020, a da je 2016. dobio dozvolu da se upiše u registar poljoprivrednih proizvođača.
Predstavnik MANS-a je istakao da je Carević dozvolju za poljoprivrednu djelatnost dobio za zemljište koje je u njegovom vlasništvu, ali da je obavlja na državnom koje je uzurpirao.
Carević je kazao da je to njegova đedovina, na šta je Milovac odgovorio da mu je đed nešto ostavio, on ne bi pokušavao da ga kupi od države. Nekadašnji prvi čovjek Budve je odgovorio da je to manipulacija.
„Vi u zahtjevu za legalizaciju pišete da ste ga zakupili“, istakao je Milovac.
„Postoje dokumenta koja ste potpisali i izjave koje ste dali – da ja sam uzurpirao 600.000 kvadrata i ja sam tamo izgradio objekte nelegalno koje bih da legalizujem. To ne znači da ste u pravu i da ste dobri. To samo znači da morate da uđete u okvire onoga što je sistem, što je pravo. To što je Vama država tolerisala govori o samoj državi. vi sebe predstavlajte kao domaćina. Pravi domaćin ne šteti svoju državi“, rekao je Milovac i dodao da Carevića niko ne može da ubijedi da je počinio krivično djelo.
Nekadašnji predsjednik opštine Budva je istakao da restoran ne uzurpira državno zemljište, ali i da bi se došlo do državne zemlje mora se proći preko zemlje njegove porodice.
Komnenić je konstatovao da je Carević trgovao sa nekadašnjim saveznim predsjednikom Svetozarom Marovićem i pustio arhivski snimak na kome on kaže da mu je Marović tražio da da kamen iz kanmenoloma, a da će dobiti poslove koje je dobio Gugi komerc.
Na pitanje kako je dobio pare da gradi na državnoj imovini, Carević je odgovorio da je „na Komnenićevu žalost on privrednik“.