Krivokapić Hrvatima ne smije da pisne, svjesno kršio zakon i primao penziju od 2.000 eura, a drznuo se da napada pravoslavna bratstva
Krivokapić Hrvatima ne smije da pisne, svjesno kršio zakon i primao penziju od 2.000 eura, a drznuo se da napada pravoslavna bratstva
Očigledno je da Krvokapić ne zna ni djelić uloge pravoslavnih bratstava u Crnoj Gori. Vjerovatno kao ateista i ne može mnogo toga da zna, ali danas je tu internet pa bi mogao makar malo da istraži koliko su ta bratstva pomogla ljudima svih vjera u našoj državi.
Kao prvo, bratstva karakteriše sloga i jedinsvo u svemu što rade, a to je najčešće humanitarni posao, volonterskog karaktera.
Osim što raznim akcijama pomažu građane koji su u teškim materijalnim situacijama, oni često za njih obavljaju i fizičke poslove, a uz to obezbjeđuju da svaki vjerski skup prođe bez incidenata.
Uz to, poznati su i kao jedni od najvećih dobrovoljnih davalaca krvi i neko ko je spreman da priskuči svima u nevolji…
Očigledno da Krivokapić ovo ne želi da vidi. Baš kao što i javno kaže da ne želi da odgovori Hrvatskoj akademiji znanosti i umjetnosti koja traži od Crne Gore dio teritorije (ostrvo Mamula) i kulturnog blaga, ali i izvinjenje zbog rata devedesetih. Ukoliko ovo ne uradi, HAZU upozorava da Hrvatska kao punopravna članica može blokirati ulazak Crne Gore u EU.
Na ovakve konstatacije, gdje se pominje oduzimanje teritorije, ali mogućnost blokiranja ulaska Crne Gore u EU, Krivokapić ćuti i čeka da Crnogorska akademija nauka i umjetnosti odgovori.
Ipak, kada je na sajtu ambasade Srbije u jednom tekstu napisano da su Zeta i Duklja bili dio srednjovjekovne Srbije, Krivokapić nije čekao istoričare ili neka udruženja da ugovore, nego je u to učinio sam putem saopštenja ministarstva.
Ali kada je u pitanju Hrvatska, tu ne smije da progovori i stane u zaštitu Crne Gore.
A koliko mu je stalo do Crne Gore i njenih zakona najbolje govori činjenica da je svjesno primao penziju i to 2.000 mjesečno, znajući da nema ustavno prava na to. Da je tako potvrđuje rješnje kojim mu je ukinuta penzija, a on državi mora da vrati oko 16.000 eura.
I umjesto da se ispita uloga Krivokapića u svemu ovome, on je nagrađen ministarskim mjestom.
Baš kao ministar, Krivokapić se sastao, između ostalih i sa šefom diplomatije Ukrajine Dmitrom Kulebom, a više je nego zanimljivo saopštenje Ministarstva vanjskih poslova nakon tog sastanka.
U tom saopštenju piše da je ministar Kuleba poželio je Crnoj Gori da obnovi svoju autokefalnost. Ipak, u saopštenju je izostalo da li je Krivokapić odgovorio na tu konstataciju.
Na kraju ukoliko stvarno Krivokapić ima nekih saznanja da su pravoslavna bratstva opasnost za mir i stabilnost, logično je da kao odgovoran čovjek o tome obavijesti nadležne organe.