“Za većinu poznatih kandidata za izbore vezuju se afere korupcije i kriminala”
Pejak: Vlast nije sposobna da oduzme “majbah” Đukanoviću, a kamoli da ga smijeni
Pejak: Vlast nije sposobna da oduzme “majbah” Đukanoviću, a kamoli da ga smijeni
“Evropa i SAD su bili jasni da žele funkcionalne institucije. I to je bio preduslov da Crna Gora ne bude izolovana. To ne smije da rizikuje nijedna partija, zato i očekujemo da će sudije biti izabrane prije predsjedničkih i vanrednih parlamentarnih izbora. Njihov jedini zadatak biće da budu spremni za izbore. Sve ostalo će biti stavljeno na čekanje”, smatra Pejak.
Prema njegovim riječima, rekonstrukcija Vlade nije moguća po Ustavu Crne Gore.
“Mi moramo da raspišemo izbore. To će reći i Ustavni sud. Zato sve partije koče izglasavanje sudija Ustavnog suda. Plaše se izbora. Nemoguće je rekonstruisati palu vladu, jer mandatar Vlade nema povjerenje partija koje su ga birale. To znaju i pravni laici. Druga je priča to što se kršenjem Ustava DPS i URA pokušavaju održati na vlasti. Namjerno sam pomenuo te dvije partije, jer one rade na tome da DPS ostane netaknut što duže. Narod je na lokalnim izborima rekao šta misli o DPS-u”, istakao je Pejak.
Kao jedna od opcija pominje se i blokada predsjedničkih izbora i da u takvoj situaciji predsjednica Skupštine Danijela Đurović preuzme funkciju predsjednika države.
“Predsjednica Skupštine je na tu funkciju došla voljom DPS-a. Ona nije sposobna ni tu funkciju da obavlja, a kamoli da obavlja funkciju predsjednika države. Podsjećam da ova vlast nije sposobna da oduzme “majbah” Milu Đukanoviću, a kamoli da ga smijene na taj način. Njihov zadatak je da održe DPS što duže, da se nekim pravnim igrama i nasiljem održi vlast koja svima odgovara. Svima osim narodu”, ocijenio je Pejak.
Iako su predsjednički izbori zakazani za 19. mart, nijedna stranka još ne želi zvanično da saopšti ime svog kandidata.
“Nijedna parlamentarna partija još ne predstavlja kandidate jer se za većinu poznatih kandidata vezuju afere, uglavnom vezane za korupciju, kriminal i zloupotrebu sredstava i fondova. Interesantno je da neke partije imaju i po 50.000 – 100.000 birača, a u najužim rukovodećim krugovima nemaju ljude koji su vrijedni povjerenja građana. To nam govori da građani u Crnoj Gori ne glasaju za najboljeg kandidata, nego za najmanje zlo. Zato se trenutno u svim parlamentarnim partijama traži najmanje korumpiran, a ne najbolji kandidat”, istakao je Pejak.