LOKALNI IZBORI

Suada Zoronjić na čelu liste URE u Bijelom Polju

Suada Zoronjić na čelu liste URE u Bijelom Polju


Simbolika naziva naše liste leži u tome što je čine mladi ljudi koji imaju kredibilitet, snagu i želju da budu generator promjena u Bijelom Polju. Naš grad treba ljude koji će ga dovesti do evropskih standarda. Mi ne pristajemo na obećanja koja ne dobiju svoju realizaciju, saopštila je večeras nositeljka liste bjelopoljske URE Suada Zoronjić nakon predaje liste dr Dritan Abazović – “Može Bijelo Polje – Može Crna Gora tog odbora”.
Simbolika naziva naše liste leži u tome što je čine mladi ljudi koji imaju kredibilitet, snagu i želju da budu generator promjena u Bijelom Polju. Naš grad treba ljude koji će ga dovesti do evropskih standarda. Mi ne pristajemo na obećanja koja ne dobiju svoju realizaciju, saopštila je večeras nositeljka liste bjelopoljske URE Suada Zoronjić nakon predaje liste dr Dritan Abazović – “Može Bijelo Polje – Može Crna Gora tog odbora”.


Suada Zoronjić na čelu liste URE u Bijelom Polju
Foto: URA

“Vlast Bijelom Polju je u prethodnom periodu mnogo toga obećala, a ništa nije ispunila, od infrastrukturnih projekata, preko škola, akva centra, trim staza, do gradskog keja. Zato građani mogu da biraju između praznih obećanja i prošlosti i perspektivnih ljudi koji donose politiku budućnosti i koji mogu da Bijelom Polju daju obrise evropskog grada“, navela je Zoronjić.

Izvršni direktor URE Zoran Mikić istakao je da je predaja liste “kulminacija” minulog rada bjelopoljskog odbora te partije.

,,Prethodnih šest godina smo se pripremali da samostalno izađemo na izbore u Bijelom Polju. Ovo je lista koju čine pošteni i obrazovani ljudi, ljudi koji žele da se domaćinski upravlja Bijelim Poljem. Ovo je lista koju čine ljudi koji se prvi put bave politikom, ali i prekaljeni političari. Ovo je lista koja ima i visokoobrazovne kadrove, kao i radnike koji su izgradili ovaj grad. Iza svih njih stoje rezultati“, kazao je on.

Istakao je da Bijelo Polje je “grad iznevjerenih očekivanja”.

,,Ovo je lista koju podržava i dr Kenan Erović koji je za nepunih godinu i po dana na bolje promijenio bjelopoljsku bolnicu. Bijelo Polje je grad iznevjerenih očekivanja, a može da bude turistički i poljoprivredni centar koji može da hrani Crnu Goru. Naši ljudi žele da mijenjaju i poboljšaju stvari. URA je na državnom nivou bila stožer promjena, a biće i u Bijelom Polju – ključni faktor da se prekine sa politikom DPS-a u ovom gradu“, napomenuo je Mikić.

U svom obraćanju kandidat za odbornika Nusret Balić kazao je da je predaja liste nastavak procesa “smjene režima”.

,,Predaja liste u Bijelom Polju nastavak je procesa smjene režima sa nacionalnog nivoa. Destruktivna dugogodišnja politika uništila je i osiromašila naš grad. Zato pozivam sve građane koji nijesu zadovoljni politikom bivše vlasti i koji vole naš grad da daju podršku našem pokretu. Može Bijelo Polje“, naveo je Balić.

Bijelo Polje je godinama svrstavano u gradove drugog reda, istakao je kandidat za odbornika bjelopoljske URE Ernad Spahić.

,,Mladi ljudi u Bijelom Polju su željni promjena i žele da generišu nova radna mjesta i bolji standard života. Vrijeme je da ih osjete. Na nas je red“, kazao je on.

Kandidatkinja za odbornicu Emira Toković Salemović kazala je da su “svi svjedoci načina uništavanja Bijelog Polja i lošeg upravljanja gradom tokom godina”.

,,To je dovelo do gašenja privrede i depopulacije. Glavni resurs svakog grada su ljudi. URA ima potencijal da to stanje mijenja a najbolji primjer toga je Opšta bolnica u našem gradu u kojoj su, uz dobro rukovođenje i znanje, postignuti sjajni rezultati. Da bi vratili smisao znanju i kulturi – građani i građanke podržite URU”, kazala je ona.

Izbornu listu čine:

 1. Suada Zoronjić
 2. Hajrudin Bučan
 3. Nikola Purić
 4. Nusret Balić
 5. Dalmir Ćorović
 6. Tijana Šebek
 7. Amela Bučan
 8. Dragana Kosović
 9. Jasmin Gredić
 10. Emira Salemović
 11. Ernad Spahić
 12. Ivana Medojević
 13. Nikola Purić
 14. Rade Popović
 15. Ajan Mučević
 16. Almir Kovačević
 17. Olivera Erović
 18. Muhedin Dizdarević
 19. Admir Sijarić
 20. Marija Pajević
 21. Emil Skoko
 22. Stefan Popović
 23. Suljo Adrović
 24. Aldin Šukurica
 25. Vesna Jaćimović
 26. Indira Pušija
 27. Predrag Milićević
 28. Irma Trubljanin
 29. Lejla Hasanović
 30. Dragojlo Novaković
 31. Sinan Spahić
 32. Fuad Bošnjak
 33. Semir Salemović
 34. Tanja Bošković
 35. Jasmina Međedović
 36. Ćemal Vreva
 37. Adis Softić


Komentari

Subscribe
Notify of
0 Komentara
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

Povezani članci

Pratite nas i putem iOS i Android aplikacije
Adria TV

Adria Management Services