Skip to main content

ZADNJI PUT SLAVILI NA MAKSIMIRU GOLOM ALENA BOKŠIĆA

Hrvati 19 godina bez pobjede nad Belgijom u takmičarskim utakmicama

Fudbaleri Hrvatske večeras će od 16 sati igrati protiv Belgije odlučujući meč za plasman u osminu finala Svjetskog šampionata.

Do sada su se Hrvati i Belgijanci osam puta sretali, obje selekcije imaju po tri pobjede, dok je dva puta bilo neriješeno.

Večeras će na stadionu Ahmad bin Ali prvi put odmjeriti snage na nekom velikom takmičenju, a dodajmo da Hrvatska u zvaničnoj utakmici nije pobijedila Belgiju 19 godina, podsjeća Index.hr.

Posljednji put Hrvatska i Belgija su igrale u junu prošle godine u Briselu. Bila je to generalna proba uoči Eura, a domaćin je slavio 1:0 golom Romelua Lukakua u 38. minutu.

Prvi meč odigran je u Briselu 2. septembra 2000. u kvalifikacijama za SP u Japanu i Južnoj Koreji. Utakmica je završena bez pogodaka, a hrvatsku reprezentaciju vodio je Miroslav Blažević.

Revanš je bio 6. oktobra iduće godine na stadionu Maksimir. Ćiro nije dočekao revanš, dobio je otkaz nakon remija protiv Škotske, a reprezentaciju je preuzeo Mirko Jozić. Hrvatska je slavila 1:0 golom Alena Bokšića u 82. minutu i izborila plasman na Svjetsko prvenstvo.

Slijedile su dvije utakmice u kvalifikacijama za EP u Portugalu 2004. godine, a Hrvatsku je vodio Oto Barić. U prvom susretu, u martu 2003. u Zagrebu, Hrvatska je deklasirala suparnika 4:0.

Od tada Hrvati ne znaju za trijumf nad Belgijancima.

Što se tiče tabele, Hrvatska je u boljoj situaciji jer ima četiri boda, a Belgija jedan manje i potreban joj je trijumf.