MUNDIJAL U KATARU

Hrvatska nakon penala srušila Japan

Hrvatska je večeras nakon izvođenja penala savladala Japan sa ukupnih 4:1. Rezultat u regularnom toku i nakon produžetaka bio je 1:1.

Hrvati će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Brazil- Južna Koreja.

Japan je izuzetno dobro izgledao u prvom poluvremenu u kome je imao nekoliko opasnih napada. Takva igra „Samurajima“ se isplatila u 43. minutu kada je mrežu Hrvatske pogodio Daizen Maeda.

Hrvati su do izjednačenja došli praktično iz ničega, i to u 55. minutu kada je pogodio iskusni Ivan Perišić na dodavanje Dejana Lovrena.

U nastavku su obje selekcije igrale prilično oprezno, pa je regularni tok utakmice okončan rezultatom 1:1 i ušlo se u produžetke.

U produžecima, tačnije u prvom, vidjeli smo samo jednu dobru priliku i to za Japan kada je šutirao Mitoma u 105. minutu, a Livaković dobro odbranio. Nakon što nije bilo pogodaka pobjednika su odlučivali penali.

U penal ruletu Hrvati su bili bolji, tačnije, njihov heroj je bio Domagoj Livaković koji je odbranio čak tri penala. „Vatreni“ su realizovali tri penala, a Japanci jedan.