Skip to main content

MEDALJA ZA MLADE VATERPOLISTE

Mlade “ajkule” osvojile bronzu na Svjetskom prvenstvu!

U18 vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je bronzu na Svjetskom prvenstvu!

Izabranici Miodraga Mirovića su stigli do medalje pobjedom nad Italijom – 12:11.

Crnogorski tim je dominirao u većem dijelu meča, a u trećoj četvrtini je dva puta bio na pet golova prednosti, 9:4 i 11:6!

Međutim, bilo je i drame – Italijani su serijom 4:0 na tri i po minuta do kraja smanjili na 11:10, prije nego je Strahinja Gojković odbitak iz peterca – nakon što je pogodio prečku – sproveo u mrežu.

Najefikasniji je bio upravo Gojković sa četiri pogotka, po dva puta su se upisali Srđan Janović i Danilo Stupar.

Po jedan go postigli su Ognjen Moračanin, Ivan Marković, Andrija Roganović i Tim Perov.

Zlatna medalja pripala je Mađarima, a vaterpolisti Srbije osvojili su srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Buenos Ajresu.

Mađarska je pobijedila 12:10.