Skip to main content

PRIJATELJSKI MEČEVI

Petarda Argentine, minimalci Hrvatske i Njemačke

Fudbalska reprezentacija Argentine u pripremnoj utakmici pred učešće na Svjetskom prvenstvu u Kataru ubjedljivo je u Abu Dabiju pobijedila selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 5:0.

Gaučosi su sjajno odigrali prvo poluvrijeme u kome su postigli četiri gola, a strijelci su bili Hulijan Alvarez u 17, Anhel Di Marija u 25. i 36. i Lionel Mesi u 44. minutu.

Argentinci su u nastavku utakmice, očekivano, malo popustili, a konačan rezultat postavio je Hoakin Korea na isteku sata igre.

Mesi i drugovi su na startu meča držali transparent podrške za svog saigrača Đovanija Lo Selsa, koji će zbog povrede propustiti Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Argentina će učešće na Mundijalu početi duelom protiv Saudijske Arabije 22. novembra, koja je ranije u srijedu izgubila od Hrvatske sa 1:0, a u grupi C su još Meksiko i Poljska.

U minimalnom trijumfu Hrvatske strijelac je bio rezervista Andrej Kramarić u 82. minutu. Ekipi selektora Zlatka Dalića u drugom poluvremenu poništena su dva pogotka posle VAR provjere, odnosno ofsajda.

Istim rezultatom je slavila i Njemačka u meču protiv Omana, pogotkom u 80. minutu.