Skip to main content

BOXING DAY

Vratila se Premijer liga, Mitrović briljirao: Dvije asistencije i gol

Fudbaleri Fulama upisali su veliku pobjedu na gostovanju ekipi Kristal Palasa rezultatom 3:0, a važne bodove osvojili su Brajton, Njukasl, dok je Hulen Lopetegi debitovao pobjedom u nadoknadi na “Gudisonu”.

Aleksandar Mitrović je i danas bio u centru pažnje, opet je bio heroj Fulama sa dvije asistencije i golom za 3:0, a takođe je iznudio i crveni karton za štopera Palasa Tomkinsa. Treba istaći da je osim njega u prvom poluvremenu isključen i Mičel, pa je Fulamu bio znatno olakšan posao sa dvojicom igrača više u polju.

Fulam je poveo u 31. minutu, kada je Mitrović prihvatio loptu na desnom boku i sjajnim centaršutem pogodio De Kordovu Rida u “trepavicu” za 1:0. Tri minuta kasnije, Mičel je strahovito startovao na Tetea i zasluženo je zaradio direktan crveni karton.

U 57. minutu Tomkins je nespretnom reakcijom udario Mitrovića glavom i dobio drugu javnu opomenu i automatsko isključenje.

Mitrović je nakon toga imao lijepu šansu, glavom je gađao sa peterca, ali je na mjestu bio golman Guaita. Ipak, u 71. minutu nakon novog centaršuta, Mitrović je lijepo spustio loptu za Rima koji je poslao pod prečku za 0:2.

I onda, Mitrović je odličnu partiju krunisao golom. U 81. minutu Vilijan je šutirao ka golu, a Mitar je samo skrenuo u mrežu za ogromnih 0:3.

Fulam je tako došao do čak šestog trijumfa ove sezone i sada je na visokom osmom mjestu.