Skip to main content

PROTIV PORAVNANJA

Ministarstvo ne da Jeleni Perović 33.000 eura

Ministarstvo ne da Jeleni Perović 33.000 eura


Ministarstvo finansija protiv je poravnanja Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) sa direktoricom Jelenom Perović, na osnovu kojeg je trebalo da joj bude isplaćeno više od 33.000 eura, saopšteno je juče iz Osnovnog suda u Podgorici.
Ministarstvo finansija protiv je poravnanja Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) sa direktoricom Jelenom Perović, na osnovu kojeg je trebalo da joj bude isplaćeno više od 33.000 eura, saopšteno je juče iz Osnovnog suda u Podgorici.


Ministarstvo ne da Jeleni Perović 33.000 eura
Foto: Adria TV

Oni su se izvinili zbog netačne informacije koju su 6. avgusta saopštili “Vijestima” da je taj sud potvrdio poravnanje između Perovićeve i ASK-a.

“Vijesti” su prošle sedmice objavile su Jelena Perović i njeni pomoćnici Nina Paović i Boris Vukašinović potpisivali jedni s drugima pred Centrom za alternativno rješavanje sporova poravnanja jer im, pored ostalog, od početka mandata nijesu obračunavani dodaci na platu, u iznosu od 30 odsto zarade.

“U cilju tačnog, potpunog i objektivnog informisanja javnosti, a povodom teksta koji je portal ‘Vijesti’ objavio dana 10.08.2024. godine, pod naslovom ‘Perović u kućni pritvor stiže 33.000 eura’, ukazujemo da je riječ o pogrešno datoj informaciji ovom mediju, zbog čega istovremeno upućujemo izvinjenje javnosti zbog greške”, navodi se u dopisu portparola Osnovnog suda, sudije Ivane Becić, koji je juče dostavljen redakciji.

U tom tekstu naglašeno je da nije potvrđeno poravnanje koje je ASK zaključio sa Perovićevom.

“Poravnanje koje je pred Centrom za alternativno rješavanje sporova zaključeno između Jelene Perović i Agencije za sprečavanje korupcije dana 23.02.2024.godine, nije potvrđeno pred Osnovnim sudom u Podgorici, budući da je Ministarstvo finansija dovelo u pitanje poravnanja koja su zaključena između Agencije za sprečavanje korupcije i zaposlenih, zbog manje isplaćenih zarada (neisplaćivanja dodatka na zaradu od 30 odsto), ukazujući na to da su obračuni zarada vršeni pravilno i u skladu sa relevantnim propisima. Shodno tome, poravnanje koje je pred Centrom za alternativno rješavanje sporova zaključeno između Jelene Perović i Agencije nije potvrđeno od strane suda, pa time nije ni steklo svojstvo izvršne isprave, već je predmet vraćen Centru za alternativno rješavanje sporova”, navodi se u ispravci Osnovnog suda.

Pojašnjavaju da s obzirom na ovakav stav Ministarstva finansija, zaključena poravnanja sud nije mogao potvrditi, “već stranke svoja prava mogu ostvarivati u parničnom postupku”.

“Prilikom izvještavanja o navedenom predmetu došlo do omaške u prenošenju informacija, budući da su dva zaključena poravnanja između Agencije za sprečavanje korupcije i zaposlenih, do dolaska navedenog stava od strane Ministarstva finansija, potvrđena od strane suda. Zbog pogrešno date informacije ‘Vijestima’, Osnovni sud u Podgorici još jednom upućuje izvinjenje”, poručili su iz suda.

Pomoćnica Nina Paović prijavila je krajem februara poseban izvještaj o imovini i prihodima, tvrdeći da je uvećala imovinu za 19.954, a kao razlog navodi da se radi o “naknadi štete iz radnog odnosa”.

“Vijesti” su tada pitale Agenciju o kakvoj se naknadi štete radi, ali oni nijesu odgovorili, zbog čega je redakcija koristila servis Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS), kako bi podatke dobila od državnih organa.

Centar za alternativno rješavanje sporova i Osnovni sud dostavilu su potvrđena poravnanja za dvoje pomoćnika, iako Vukašinović još nije prijavio svoju odštetu od 17.171 eura jer, prema nezvaničnim informacijama, novac još nije podigao sa državnog trezora.

Jelena Perović od sredine aprila je u kućnom pritvoru jer je Specijalno državno tužilaštvo tereti da je zloupotrijebila službeni položaj i oštetila državni budžet za više od 100.000 eura, kroz dodjelu varijabila sebi i odabranom krugu službenika, ali i naknada za rad u radnim tijelima Agencije, prekovremeni i rad praznicima



Komentari

Subscribe
Notify of
0 Komentara
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

Povezani članci