Skip to main content

KASPER RUD PORAŽEN OD KINEZA ŽIŽEN ŽANGA

Đokoviću se čisti put do pehara, ispao prošlogodišnji finalista US opena

Prošlogodišnji finalista US opena Kasper Rud eliminisan je sa Grend slema u Njujorku.

Peti teniser svijeta poražen je poslije pet setova od Kineza Žižen Žanga rezultatom 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2.

Rud, koji je ove sezone osvojio samo Estoril, ovim porazom u drugoj rundi doživjeće pad od najmanje četiri pozicije na ATP listi.

Žang je nedavno na Rolan Garosu uspio Rudu da uzme set, da bi u “Velikoj jabuci” otišao korak dalje i nakon tri sata i 21 minuta igre napravio iznenađenje.

Aktuelni 67. igrač planete je nagovijestio dobru partiju već u prvom setu. U uvodnom gemu nije iskoristio pet brejk lopti, ali u trećem jeste jednu, dovoljnu da osvoji prvi set.

Rud je u drugom periodu uspio da se konsoliduje i u završnici, u 12. gemu, oduzme servis rivalu i izjednači.

Ipak, Žang se nije dao i kroz treći set vrlo lagano prošao, napraviviši usput dva brejka.

Norvežanin je surovo odgovorio u četvrtom setu– krompirom. Djelovalo je da će uspjeti da slomi i preokrene Žanga, ali je ovaj ponovio igru iz trećeg perioda i identičnim rezultatom 6:2 privede ovaj susret kraju.

Naredni rival biće mu Rinki Hidžikata.

Inače, Rud je samo jedan u nizu nosilaca iz Top 10 koji su eliminisani, a nalazili su se u Novakovom dijelu žrijeba.

Nešto ranije su ispali Holger Rune i Stefanos Cicipas, dok su u žrijebu ostali domaći predstavnici Frensis Tijafo i Tejlor Fric.