Skip to main content

ABA LIGA

Novi poraz Mornara: Barani gube korak u borbi za opstanak

Košarkaši Mornara doživjeli su novi 18. poraz u ABA ligi, ovoga put na gostovanju Splitu i 22. kolu ABA lige 87:75.

Imaće za čime da žali ekipa iz Bara koja je na kraju prvog poluvremena imala rezultatski priključak, ali i dosta promašenih otvorenih šuteva.

Splićani su bolje otvorili meč, nametnuli svoj ritam, ali odličan američki tandem Barana, Markus Veders-Tevijan Dan Martin je održavao Mornar u igri.

Upravo je ovaj dvojac bio akter i najlješe akcije na meču, kada je Dan Martin prošao nakon elevator bloka iz kornera, a onda odigrao pas za Vedersa koji je moćno zakucao.

Međutim nije išao šut, posebno van linije 6,75 gdje je Mornar na kraju bio na samo osam pogođenih trojki iz 30 pokušaja (svega 26,7 odsto), naspram Splita koji je je bio skoro na 50 odsto sa 11/23.

Upravo su se ispromašivali i Veders (1/6) i Den Martin (2/7), ali i Entono Luis koji je bio na 1/5.

Dok su Barani bili u ritmu, na samom kraju druge dionice kod rezultata 48:43 Mornar je imao kontru dva na jedan, ali je Aleks Gavrilović odlučio da proba solo akciju, međutim promašio je zicer na polaganju. Kazna je stigla već u narednom napadu pa je Split na poluvrijeme otišao sa sedam poena prednosti.

U nastavku domaći dolaze do dvocifrene prednosti, koja je rasla i do 16 poena razlike, i tada je bilo jasno da Mornar gubi meč na Gripama.

Na kraju Veders je dao 19 poena, Den Martin 16 uz 6 asistencija. Luis je dao 11, a Uroš Luković je dao 5 ali je imao 13 skokova (5 ofanzivnih) i čak 5 blokada.

Kod Splita ponovo sjajan meč za Šortera koji je dao 20 poena uz 8 skokova, Perković je dao 14 uz 6 skokova i 5 asistencija.

Barani su ostali na posljednj na tabeli sa utakmicom više od Krke, koja doduše igra ovo kolo protiv Crvene zvezde, ali koja ima i bolji međusobni skor sa našim predstavnikom.