Skip to main content

Prva pobjeda odbojkaša na Eurovoleju

Veliki preokret Crne Gore protiv Danske i prva pobjeda na Eurovoleju

Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je Skoplju selekciju Danske nakon preokreta 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) u utakmici trećeg kola C grupe Evropskog prvenstva.

Naša selekcija je dobor ušla u utakmicu, a početkom seta je imala dva poena prednosti (5:3 i 8:6), ali je uslijedila serija 7:0 reprezentacije Danske koja je otišla na 15:9 i do kraja seta u potpunosti kontorilisala dešavanja na terenu. Istakao se Oskar Matsen koji je zadava mnogo problema na servisu.

Mnogo veća borba viđena je u durugom setu. Ponovo je naša selekcija počela dobro, stekla dva poena prednosti (3:1), pa (5:3), koju se, kako je set odmicao i uvećavala (9:6), ali su Danci uspijevali da održe priključak do (18:18). Tada je naša selekcija ponovo napravila mini seriju i povela (21:18), ali nije uspjela mirno da privede set kraju. Potom je uslijedila igra živaca, Danci su u jednom trenutku prvi put poveli u drugom setu i imali set loptu (26:25), ali su se naši odbranili, a kasnije iskoristili sedmu set lopti i izjednačili na 1:1. To je prvi osvojeni set nakon sedam vezanih poraza bez osvojenog seta.

U trećem setu Crna Gora je nastavila da igra sa dosta energije i brzo su došli do osjetnije prednosti (8:5 i 10:7). Danci su se trgli, stigli do izjednačenja (12:12), a onda je uslijedila rezultatska klackalia, gdje su se obje ekipe smjenjivale u vođstvu do (21:21). Zvicer je našoj selkeciji donio dva poena prednosti i dvije set lopte (24:22), a onda i uz dosta sreće donio preokret u setovima (2:1).

Sada već kao po navici, Crna Gora je odlično ušla i u, ispostaviće se odlučujući 4. set. Ponovo smo brzo došli do osjetne prednosti. Koju su uz odličnu igru održavali tokom cijelog toka odlučujućeg dijela igre, a u prilog tome ide i činjenica da Danci nijednom nijesu bili u vođstvu.

Izabranike Ivana Joksimovića već sjutra očekuje jako bitan meč protiv Češke od 20 sati, kako bi zadržali šanse da se plasiraju u osminu finala Evropskeog prvenstva.